Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Söz Güzel (sozguzel.com), Şubat 2018’in son günlerinde açtığımız bir güzel sözler sitesidir. Alternatiflerimizden en büyük farkımız tüm sözlerin resimli olarak yayınlanmasıdır. Bu resimli sözler farklı font ve arka planlarla oluşturulur. Sözlerin resimli olmasının en büyük artısı kolay paylaşılabilmesidir. Twitter’da karakter sınırına takılmadan, Facebook’ta, Instagram’da dikkat çekici biçimde paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resimli Güzel Sözleri Nasıl Paylaşacağım?

Mobil cihazlarda ve bilgisayarda ilgili görselin hemen altında paylaşma ve indirme butonları bulunmaktadır. Bu butonlar ile resmi direkt paylaşabilir ve indirebilirsiniz.

Görsellerin Kullanım Hakları

Sitemizdeki resimli sözler özgündür. Özgün olarak oluşturulur. Bunların ticari faaliyetler harici kullanılması sozguzel.com’a görünür bağlantı vermek koşuluyla serbesttir.

Neden Sozguzel.com?

Sozguzel.com bilindik bir “güzel sözler” sitesi gibi görünse de içeriği ve oluşturduğu görsellerle fark yaratmaktadır. Yeni özellikler için PHP’nin (GD ve Imagemagick dahil) bütün olanaklarını kullanmaya hazırız.

Her yaştan kullanıcının paylaşabileceği birçok başlıkta seçkin güzel sözler ve resimli sözler oluşturmak en temel amacımızdır. Çünkü önceki deneyimlerle oluşturulmuş anlamlı sözlerin, bu sözleri ilk kez okuyan insanlar için bir farkındalık yaratabileceğine inanıyoruz. Sözleri bu amaca hizmet edecek biçimde seçiyor veya üretiyoruz.